Çeşitli Dualar

İstihâre Duâsı

الَلهُّٰمَّ إِنيِّ أسَْتخَِيرُكَ بعِِلْمِكَ وَ أسَْتقَْدِرُكَ بقُِدْرَتكَِ وَأسَْئَلُكَ مِنْ فَضْلِكَ الْعَظِيمِ فَإِنَّكَ تَقْدِرُ وَلَأقَْدِرُ وَتَعْلَمُ وَلَ أَعْلَمُ وَأَنْتَ عَلَّمُ الْغُيُوبِ. اَللّٰهُمَّ إِنْ كُنْتَ تَعْلَمُ أَنَّ هٰذَا الَْمْرَ خَيْرٌ لِي فِي دِينِي وَمَعَاشِي وَعَاقِبَةِ أَمْرِي وَعَاجِلِ أَمْرِي وَاٰجِلِهِ فَاقْدُرْهُ لِي وَيَسِّرْهُ لِي ثمَُّ بَارِكْ لِي فِيهِ. وَإِنْ كُنْتَ تَعْلَمُ أَنَّ هٰذَا الَْمْرَ شَرٌّ لِي فِي دِينِي وَمَعَاشِي وَعَاقِبَةِ أَمْرِي وَعَاجِلِ أَمْرِي وَاٰجِلِهِ فَاصْرِفْهُ عَنِّي وَاصْرِفْنِي عَنْهُ وَاقْدُرْ لِي الْخَيْرَ حَيْثُ كَانَ ثُمَّ اَرْضِنِي بِهِ

Allâhümme innî estehîruke bi-‘ilmike ve estakdirüke bi-kudretike ve es’elüke min fadlikel‘azîm, fe inneke takdiru ve lâ-akdirü ve ta‘lemü ve lâ-a‘lemü ve ente ‘allâmül’ğüyûb. Allâhümme in künte ta‘lemü enne hâze’l-emre hayrün lî fî-dînî, ve me‘âşî ve ‘âkibeti emrî ve ‘acili emrî ve âcilihi fa’kdürhü lî ve yessirhu lî sümme bârik fîhi lî. Ve in-künte ta‘lemü enne hâze’l-emre şerrün lî fî dînî ve me‘âşî ve ‘âkıbeti emrî ve ‘acili emrî ve ‘acilhi fa’srifhü ‘annî va’srifnî ‘anhü fa’kdür liye’l-hayra haysü kâne sümme ardinî bihi.

Türkçe Anlamı:

Allâh’ım! Senin ilminle Senden hayırlısını istiyorum. Kudretinden güç istiyorum. Büyük lütfundan istiyorum. Sen Kâdirsin, benim gücüm yetmez. Sen bilirsin ben bilmem. Sen ğaybı en iyi bilensin.

Allâh’ım! Eğer bu iş benim için, dînim ve geçimim için, dünya ve âhiretim için hayırlı ise, onu bana nasîb eyle. Benim için bu işi kolaylaştır ve benim için mübârek kıl.

Eğer bu iş benim için şerli ise, dünya ve âhiretim için zararlı ise, beni o işten, o işi de benden çevir. Hayırlarda beni muvaffak eyle ve beni o hayırlardan memnûn kıl.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu