Hacamat

Hacamat Hakkında Ne Dediler ?

“Allâh’ın şifası, şüphesiz ki insanlar üzerine olumsuz bir etki oluşturmaz. Kişisel olarak ben bir yıldır hacamat hakkında eğitim alıyorum ve ne ben, ne de herhangi bir hastam hacamattan şikayet etmediler. Hacamat tedavisini uygulayan bizleriz ancak şifâyı veren Allâh’tır.”

“Bir tedavi olarak basit görünebilir. Hiçbir ilaç kullanlmıyorsunuz. İyileşme hemen gerçekleşiyor ve sonuçlara şahitlik ediyorsunuz. Örneğin yüksek tansiyonunuz varsa görme kaybı da oluyorsa, doktor normal olarak size aspirin, heparin veya warfarin gibi kan sulandırıcı türden bir sentetik ilaç verecektir. Ancak baştan ve boyna yakın yerlerden yapılacak bir ıslak kupa terapisi yapmak yeterli oluyor. Görmek inanmaktır. Sonuçlar aşikar. Bu benim kardeşime oldu. Eğer zamanım ve yer yeterli olsaydı daha fazlasını da yazardım.”

A. K. Muhammed: “Çok az bir acı ve tazeleyen bir terapi. Rahatlatıcı ve günlerce harika hissetmenizi sağlıyor.”

“Allâh’a hamd olsun, her hacamat seansından sonra rahatladığımı ve dinlendiğimi hissediyorum.”

Bu tedavi Resûlullâh (s.a.v.)’in bize uygun gördüğü ideal bir tedavi…”

“Allâh’a hacamatı bana hasip ettiği için şükrediyorum. Hayatımı tamamen değiştirdi ve şimdi sağlığım çok daha iyi. TEDAVİ OLUNUZ emrine itaat çok önemlidir. Ancak bundan sonra hacamat sizde işe yarar. Hacamattan sonraki ilk bir kaç gün rahat değildim. Hacamat tedavisi esnasında atılan çizikler iyileşirken yoğun şekilde kaşındı. Hacamat noktalarına çörekotu yağı sürmek çok iyi geldi ki bu Bethadine’den daha iyi bir çözüm. Bu benim 3 senelik deneyimlerimden öğrendiklerim. Elhamdulillah.”26

22) Mehmet Kocabaş, Hacamat ve Faydaları, s .21-23

23) a.g.e., s.41

24) a.g.e. s.43

25) a.g.e. s.54

26) Yapılan anket sonuçlarının yer aldığı kaynak: ahealt.co.uk

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu