Hacamat

Şeker Hastalığı Ve Hacamat

İnsan vücudu için oldukça önemli olan kan şekeri hormonları pankreas tarafından salgılanmaktadır. İnsülin adı verilen bu salgının yetersiz kalması durumunda şeker hastalığı kaçınılmaz olmaktadır. Hücrelere ulaşmayan glikozun kanda birikmesi sonucunda şeker hastası olmak neredeyse bir ömür boyu sürmektedir. Sürekli kullanılmak üzere verilen şeker ilaçları ve insülin iğneleri, hastalığı tedavi etmek yerine, yerinde saymasına neden olmaktadır. Kanda bulunan değerlerin olması gereken düzende olmasını sağlayan hacamat ise şeker hastalığını kader olmaktan çıkaran bir yöntemdir.

Hacamat Şeker Hastalığını İyi Eder Mi?

Yurdun her köşesinde yaygın bir şekilde hizmet veren haccamlara en çok şeker hastalığından kurtulmak için müracaat edilmektedir. İnsülin direncinin artması ve ideal seviyeye ulaşması için kanın temizlenmesi önerilen bir uygulamadır. Ancak tıpta bunun çok fazla mümkün olmaması insanları ilaçlara mahkum etmektedir. Şeker hastalığı ve hacamat ise, kanın temizlenmesine olanak sağlayan ve yeni kan hücrelerinin çoğalması için uygun bir zemin hazırlayan alternatif iyileşme tekniğidir.

Şeker Hastalığı İçin Hacamat Hangi Noktalara Uygulanmalı?

Şeker hastalarının sağlıklarına iyi gelen bir uygulama olan hacamat bacak bölgesinde yapıldığında fayda sağlamaktadır. Vücudun herhangi bir noktasından yapılan hacamat şeker hastalığını da mutlaka olumlu etkileyecektir ancak bacak arkasından yapılan hacamatın şeker rahatsızlığını da direkt olarak etkisi bulunmaktadır. Şeker hastalığı ve hacamat modern tedavi yöntemlerinin yetmediği yerlerde tamamlayıcı bir iyileştirme yöntemi olarak geçmişten beridir insanların hayatında yer edinmiştir.

Şeker Hastalığı İçin Hacamat Nasıl Yapılır?

Hacamat öncesinde aç olmak ve kanı sulandıran ilaçları geçici bir süre bırakmak bu uygulama için ön hazırlıklar arasındadır. Diğer yandan şeker hastalığı ve hacamat için uygun noktaları bilen bir uzmandan yardım almak, diyabetin kalıcı olarak vücudu terk etmesini sağlayacaktır.

Hacamat Şeker Hastalığını Nasıl İyileştirir?

Kanda bulunan yoğun şeker miktarından dolayı gelişen şeker hastalığı için, kanı temizleyen hacamat en doğru iyileşme yöntemlerinden biridir. Kan değerlerinin normale döndüren bir teknik olmasından dolayı ve zararsız olması, sağlığının kıymetini bilen herkesi hacamata yöneltmektedir. Diyabet belirtileri başlayan kişilerde şeker hastalığı ve hacamat hakkında bilgi edinerek bu hastalığa yakalanmadan etkili bir şekilde korunabilirler.

Dipnot:

Bu yazı www.haccame.net sitesinden alınmıştır.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu