Salavatlar

Salât-ü Tefriciye

İmâm-ı Kurtubî hazretleri şöyle buyurmuş: “Bir kimse, çok önemli bir işinin veya önemli bir dileğinin gerçekleşmesini ya da üzerinde devam edip duran büyük bir belanın üzerinden çekilip gitmesi (kalkması) için Salâtü Tefriciye’yi (4444) def‘a okuyup, bu mübârek Salât ü Selâm ile Yüce Peygamberimiz (s.a.v.)’i vesîle edinse, hiç şüphe ve tereddüt yoktur ki, Yüce Allâh, o kulunun istek ve murâdının olması için hayırlı bir sebeb yaratır ve ona murâdını verir.”

اَللّٰهُمَّ صَلِّ صَلاَةً كَامِلَةً وَسَلِّمْ سَلاَمً تَامًّا عَلٰى سَيِّدِنَا مُحَمَّدٍنِالَّذ۪ي تَنْحَلُّ بِهِ الْعُقَدُ. وَتَنْفَرِجُ بِهِ الْكُرَبُ. وَتُقْضٰى بِهِ الْحَوَائِجُ. وَتُنَالُ بِهِ الرَّغَائِبُ. وَحُسْنُ الْخَوٰاتِيمِ. وَيُسْتَسْقَى الْغَمَامُ بِوَجْهِهِ الْكَرِيمِ. وَعَلٰى اٰلِه۪ وَصَحْبِه۪ ف۪ى كُلِّ لَمْحَةٍ وَنَفَسٍ بِعَدَدِ كُلِّ مَعْلُومٍ لَكَ

Allâhümme salli salâten kâmileten ve sellim selâmen tâmmen ‘alâ Seyyidinâ Muhammedini’llezî tenhallü bihi’l-‘ukadü ve tenfericü bihi’l-kürabü ve tukdâ bihil-havâicu ve tünâlü bihi’r-reğâibü ve hüsnül-havâtimi ve yusteska’l-ğamâmu bivechihi’l Kerîmi ve ‘alâ âlihî ve sahbihî fî külli lemhatin ve nefesin bi ‘adedi külli ma‘lûmin leke.

Türkçe Anlamı:

Allâh’ım! Efendimiz Muhammed (s.a.v.)’e kusursuz bir salât ve rahmet, mükemmel bir selâm ve selâmet vermeni diliyoruz. O Peygamber ki, O (s.a.v.)’in hürmetine düğümler çözülür, sıkıntılar ve belâlar açılıp dağılır, dilek ve hacetler yerine getirilir, maksatlara O (s.a.v.)’in hürmetine ulaşılır, güzel sonuçlar elde edilir, O (s.a.v.)’in şerefli yüzü hürmetine bulutlardaki yağmur istenilir. Allâh’ım! O (s.a.v.)’in ehl-i beytine, ashâbına da her göz kırpacak kadar zamanda (her an, her saniye), her nefes alacak zamanda, Sana ma‘lûm olan varlıklar sayısınca salât et.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu